top of page

Adobe Experience Cloud- Adobe Deneyim Bulutu

Adobe Experience Cloud (Adobe Deneyim Bulutu) mükemmel müşteri deneyimini strateji edinmis markalara ihtiyaç duydukları pazarlama yazılımlarını sunmak için tasarlanmış kapsamlı bir bulut hizmetidir. Adobe Experience Cloud kampanyalar oluşturmak, reklamlarınızı yönetmek ve işiniz hakkında derin bilgi elde edip aksiyon almak için entegre olmus bir çözüm grubuna erişmenizi sağlar.

Adobe Marketing (Pazarlama) Cloud, Adobe Advertising (Reklam) Cloud ve Adobe Analytics Cloud’dan oluşan Experience Cloud, Adobe Sensei’nin makine öğrenme ve yapay zeka yeteneklerinden yararlanan Adobe Bulut Platformu üzerine kurulmuştur. Bu hizmetler Adobe’nin Experience Cloud, Adobe Creative Cloud ve Document Cloud ürün yelpazesi ile kolayca entegre olur.

Dijital cag ile gelen büyük miktarda veri, cihazların çoğalması ve müşteri beklentilerinin artması, işletmelerin müşteri deneyimlerini yeniden düşünmesine neden oluyor. Bu gereksinimleri karşılayan şirketler, müşterileri ile daha güçlü bağlantılar kurarak uzun vadede marka sadakati ve büyümeyi guclendirebiliyor. Ozel bir deneyim, bir müşteri ile uzun vadeli bir ilişki içinde en önemli adımdır ve derin zeka ile mukemmel tasarım gerektirir. Derin zeka ve mukemmel tasarımi birleştiren Experience Cloud, Creative Cloud ve Document Cloud ile entegre bir sekilde calisir.

Adobe Experience Cloud 3 ana ürün grubu altında entegre olan farklı özelliklere sahip ürünler içerir.

Adobe Analytics Cloud kişilerin verilerini tüm Adobe bulutlarına entegre ederek, öngörülerin gerçek zamanlı olarak aksiyona dönüştürülmesini sağlayan, işletmelere güç sağlayan müşteri zeka altyapısıdır. Adobe Analytics Cloud, önde gelen veri ve kitle yönetim platformu (DMP) olan Adobe Audience Manager ile ve gerçek zamanlı analitik ve ayrıntılı pazar kitle segmentasyonunu tüm pazarlama kanallarına uygulayan endüstri lideri çözümü Adobe Analytics‘i bir araya getiriyor. Açık API’ler, standart bir veri modeli ve Adobe’nin birleştirilmiş yapay zeka ve makine öğrenme platformu olan Adobe Sensei’yi sunan Adobe Bulut Platformu; üzerine kurulu Adobe Analytics Cloud ile markaların dağınık verileri daha iyi yakalamalarına, toplamalarına, rasyonalize etmelerine ve anlamlandirmalarına olanak tanır ve daha sonra bu veriyi tekil müşteri profillerine çevirir.

Adobe Marketing Cloud, pazarlamacılara markalarını farklılaştıran, müşterilerle bağlantı kuran ve musteriler ile iletisim ve etkilesimi arttiran proaktif deneyimler kazandıran bir entegre çözümler seti sunmaktadır. Adobe Pazarlama Bulutu Adobe Experience Manager, Adobe Target, Adobe Campaign, Adobe Social ve Adobe Primetime‘ı içerir. Kampanyaları ve müşteri seyahatlerini yönetmek, kişiselleştirmek, optimize etmek ve yönetmek icin markalara farkli ölçeklerde yardim eder.

Adobe Advertising Cloud, sektorde geleneksel TV ve dijital reklamları bastan sona yönetmek için kullanılan sektorun ilk platformudur. Adobe Media Optimizer ve satın alınan TubeMogul’un yeteneklerini birleştiren Adobe Advertising Cloud, kanallar ve ekranlar arasında video, görüntülü reklamcılık ve arama reklamcılığını basitleştirir.

Coca-Cola, Condé Nast, Hyatt Hotels, Grainger, Major League Baseball, Mastercard, Royal Bank of Scotland ve NBA gibi günümüzün en büyük markaları Adobe Deneyim Bulutlu müşterilerdir.

Her büyük deneyim, harika bir tasarımla başlar. Yaratıcılıktaki tartışmasız lideri Creative Cloud, yaratıcı iş akışlarını hızlandırmak için Adobe Experience Cloud ile bağlantı kuruyor. Pazarlamacılar Creative Cloud kütüphanelerinden içeriği kolayca çekebilir ve kişiselleştirilmiş e-postalar oluşturmak ve sunmak için Adobe Campaign’deki görüntüleri düzenleyebilir. Buna ek olarak, Adobe Experience Manager’ın dijital varlık yönetimi sistemi, kampanya varlıklarının en yeni sürümünün kullanılmasını sağlamak için içeriği bulutlardaki paylaşılan meta verilere dayalı olarak otomatik olarak eşitler. Adobe Analytics ve Adobe Sosyal Yayıncılık Paneli yaratıcı ekiplerin sosyal içerikli medya kanallarında video içeriği yayınlayıp gerçek zamanlı bilgi almalarını sağlayan Premiere Pro CC’de de mevcuttur. Adobe ayrıca Adobe Experience Cloud ve Document Cloud arasındaki gelişmiş entegrasyonla kağıtsız müşteri deneyimine katkıda bulunuyor.

Adobe Experience Cloud entegrasyonlarini “core services” ler uzerine kuruyor.

People

Daha kişisel ve ilgi çekici deneyimler sunmak için her müşterinin tam ve sürekli genişleyen profili

Places

Musteri profillerini konum özellikli uygulamalar, analizler ve mesajlaşmadan gelen konum bilgisi ile zenginleştirin

Assets

Tüm dijital varlıklarınızi Adobe Pazarlama Bulutu çözümlerinde kolayca saklayın, senkronize edin ve paylaşın ve tasarımcılar ile işbirliği yapmak için Creative Cloud ile senkronize olun.

Mobile

Tüm mobil uygulama pazarlamanızı tek bir merkezden yönetin ve uygulamalarınızla olan kullanıcı etkileşimini anlayın ve geliştirin.

Aktivasyon

Kişiselleştirilmiş deneyimleri tetiklemek ve doğru verileri toplamak için tüm dijital pazarlama sistemlerindeki tag’leri yönetin.

Genel olarak tanıtmaya çalıştığım Adobe Experience Cloud’u başka blog paylasimlarim ile ayrıntılı anlatmaya çalışacağım.

sibel akcekaya

1 view0 comments

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
sibel flowers.JPG

You can reach me through Linkedin  If you want to start a conversation.

https://www.linkedin.com/in/sibelakcekaya/

Subscribe to the site to get informed about new articles

Sibel Akcekaya

Thanks for submitting!

bottom of page